logo
هدف کلاس کنکور

یکی از شایع‌ترین اقدامات دانش‌آموزان قبل از برگزاری کنکور سراسری، شرکت در کلاس کنکور است. در حالت کلی این کلاس‌ها برای راهنمایی و کمک به داوطلبان کنکور سراسری برگزار می‌شوند. تمرکز اصلی آموزشگاه‌ها بر روی رفع مشکلات و تقویت نقاط قوت داوطلبان در مباحث مختلف است و در کلاس‌های کنکوری هیچ محتوایی خارج از کتاب‌های درسی تدریس نمی‌شود. درواقع هزینه و زمانی که صرف کلاس‌های کنکوری می‌شود، به داوطلبان کمک می‌کند که برنامه مطالعاتی خود را با نظم و استمرار پیش ببرند و عملکرد بهتری در کنکور داشته باشند. در ادامه به‌طور گسترده‌تری به بررسی اهداف کلاس کنکوری و مزایای بهره‌گیری از آن می‌پردازیم. 

چرا باید در کلاس‌های کنکوری شرکت کنیم؟

کلاس‌های کنکوری در مقایسه با کلاس‌های مدرسه در دو مورد برتری دارند؛ اساتید و برنامه‌ریزی. استفاده از دانش و تجربه دبیران کارکشته در کلاس‌های کنکوری باعث می‌شود سؤالات کنکور را به ساده‌ترین روش ممکن حل کرده و از سریع‌ترین راه ممکن به پاسخ برسید. اهمیت این مورد هنگام تست‌زنی و شرکت در آزمون‌های آزمایشی برای داوطلبان به‌خوبی مشخص می‌شود. یک برنامه‌ریزی دقیق، منطقی و گام‌به‌گام دومین عامل برتری کلاس کنکور نسبت به مدرسه است. نظم و برنامه‌ریزی به دانش‌آموزان کمک می‌کند که دچار خستگی جسمی و احساس زدگی از درس نشوند.

هدف از تشکیل کلاس‌های کنکوری چیست؟

هدف اصلی برگزاری کلاس کنکور، ایجاد آمادگی لازم در داوطلبان آزمون سراسری و رسیدن به موفقیت در کنکور است. در این کلاس‌ها، مباحث درسی به‌صورت هدفمند و با کارآمدترین روش‌ها تدریس شده و درنهایت، از تمرین و نمونه سؤالات تستی برای تثبیت آن‌ها در ذهن داوطلبان استفاده می‌شود.

ثبت‌نام در کلاس کنکور، استفاده از بهترین منابع آموزشی و شرکت در آزمون‌های آزمایشی ابزارهایی هستند که فقط مسیر موفقیت در کنکور را برای شما ساده‌تر می‌کنند. این ابزارها گزینه کمکی داوطلبان بوده و تنها موجب بالا رفتن سطح آمادگی داوطلبان می‌شوند. از طرفی، انتهای این مسیر از طریق تلاش، پشتکار و اعتمادبه‌نفس داوطلبان مشخص می‌شود. با در نظر گرفتن این نکات و شرکت کردن در کلاس کنکوری، بدون شک هر دانش‌آموزی می‌تواند رتبه مورد انتظار خود را در آزمون سراسری کسب کند. 

آشنایی با کنکور سراسری، هدف اصلی کلاس‌های کنکور

آزمون سراسری کنکور با تمام آزمون‌هایی که دانش‌آموزان در طی دوره تحصیلی خود پشت سر گذاشته‌اند، تفاوت دارد. داوطلبان برای موفقیت در کنکور سراسری باید مدیریت زمان، تکنیک‌های کنکوری و سرعت عمل بالا در حل مسائل را فرابگیرند. متأسفانه این موارد تحت هیچ شرایطی در مدارس دولتی آموزش داده نمی‌شوند. درنتیجه بسیاری از دانش‌آموزان هنگام برگزاری کنکور سراسری تازه متوجه می‌شوند که اوضاع از چه قرار است. در این حالت، دانش‌آموزان فقط دچار استرس و اضطراب می‌شوند و این استرس و عدم اعتماد‌به‌نفس باعث می‌شود نتیجه آزمون ناامیدکننده شود. 

در کلاس کنکور تمام سؤالات مربوط به کنکور سال‌های گذشته همراه با مثال و تمرین به دانش‌آموزان تدریس می‌شوند. در کنار تدریس اصولی و حل نمونه سؤالات کنکور، دانش‌آموزان می‌توانند به‌صورت حضوری ایرادات خود با اساتید مطرح و برطرف کنند. اساتید کلاس‌های کنکوری با توجه به اینکه دانش‌آموزان را با هدف آماده‌سازی برای کنکور آموزش می‌دهند، همواره سعی می‌کنند محتوای کتاب را همراه با نمونه تست‌های کنکور تدریس کنند. این موضوع سبب می‌شود دانش‌آموزان هنگام شرکت در کنکور و آزمون‌های آزمایشی، استرس و دلهره نداشته باشند. 

نظم و مدیریت زمان

یکی از اهداف بسیار مهم کلاس کنکور، آموزش نظم و مدیریت زمان به دانش‌آموزان است. مطالعه دروس به‌صورت منظم علاوه بر اینکه موجب خستگی نمی‌شود، بلکه بازدهی و راندمان دانش‌آموزان را نیز افزایش می‌دهد. مدیریت زمان تأثیر بسزایی در موفقیت داوطلبان کنکور سراسری دارد. این مورد به‌تنهایی بخش مهمی از آمادگی یک داوطلب را به وجود می‌آورد. برای مثال اگر داوطلب اطلاعات کافی برای پاسخ‌گویی به تست را داشته باشد اما نتواند زمان را مدیریت کند، قطعاً نتیجه مطلوبی نمی‌گیرد. برای مدیریت زمان هر داوطلب باید تکنیک‌های حل سریع مسائل را یاد بگیرد. بهترین و اصلی‌ترین راه‌های یادگیری این تکنیک‌ها، شرکت در کلاس‌های کنکوری و استفاده از دانش اساتید است.

قرار دادن هدف و ایجاد استراتژی

یکی دیگر از اهداف کلاس کنکوری، ایجاد استراتژی برای دانش‌آموزان است. در این حالت، دانش‌آموز نقاط قوت و ضعف خود را به کمک مشاور تحصیلی شناسایی کرده و برای بهبود شرایط خود، بهترین برنامه را در پیش می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود دانش‌آموزان با هدف و پشتکار اصولی در مسیر کنکور حرکت کرده و بتوانند با آگاهی از نقاط ضعف و قوت خود، زمان باقی‌مانده را مدیریت کنند. در این زمینه، موسسه اپکس آنلاین انتخاب بسیار مناسبی برای دانش‌آموزان به شمار می‌آید. چراکه این موسسه هرساله دانش‌آموزان زیادی را به رتبه‌های برتر می‌رساند. 

برای اطمینان از اهداف مثبت کلاس کنکوری، شرکت در آزمون‌های آزمایشی و استفاده از منابع آموزشی توصیه می‌شود. در این حالت داوطلبان آموخته‌های خود را در قالب یک آزمون جامع و شبیه‌سازی‌شده محک می‌زنند. نتیجه حاصل از آزمون‌های آزمایشی، به‌سادگی تأثیر مثبت کلاس کنکور را درروند تحصیلی دانش‌آموز به شما نشان می‌دهد. کلاس‌های کنکوری در راستای اهداف مثبت و پرکاربرد جهت موفقیت داوطلبان کنکور پدید آمده‌اند؛ برای شرکت در این کلاس‌ها ابتدا باید نقاط ضعف و قوت داوطلبان شناسایی شده و سپس مراحل ثبت‌نام صورت بگیرد.

با ما تماس بگیرید

۰۴۱۶۲۶۶ - ۰۹۰۳۱۲۷۲۰۸۷
۰۹۱۴۲۳۸۹۸۵۳ - ۰۹۳۷۰۹۹۳۹۳۳
۰۹۱۲۰۸۷۹۳۵۰