logo
مصاحبه با محمدرضا ساعی دانش آموز پایه دوازدهم از شهر تبریز

تجربه موفقین

محمدرضا ساعی

پایه دوازدهم

شهر تبریز

دانش آموز کلاس های دکتر خادم و دکتر حاتم خانی

جزو نفرات برتر در آزمون های اپکس انلاین

محمدرضا ساعی

 ۱- از چه سالی تصمیم گرفتید در کلاس های کنکور شرکت کنید؟

به طور جدی از سال دهم شروع کردم و در کلاس های زیست شناسی دکتر خادم از پایه دهم و در کلاس های فیزیک دکتر حاتم خانی از پایه یازدهم شرکت کردم

۲- یک جلسه زیست شناسی برای شما به چه صورت میگذرد و نحوه مطالعه تان به چه صورت است؟

خب همانطور که میدانید زیست شناسی درسی هست که خیلی نیاز به کتاب درسی دارد و مطالب کتاب های درسی به صورتی هستند که تماما تست خیز و مهم هستند به همین خاطر مطالعه کتاب درسی از اهمیت زیادی برخوردار هست.

دانش آموزان جدید حتما باید به کتاب درسی و به دیدگاه های متفاوت هم توجه داشته باشند تا نکات جدیدی یاد بگیرند که این مستلزم زدن تست های زیاد و شرکت در آزمون های آزمایشی زیاد هست.

باید ۴۵ الی ۵۰ درصد تایم مطالعاتی شما بر مبنای تست باشد و باقی، بر مبنای درس نامه ها و جزوه ها و کتاب
درسی باشد.

۳- از چه طریقی با کلاس های اپکس آشنا شدید؟

من در کانال تلگرامی از قبل عضو بودم و به واسطه اعضای خانواده و آشناها یک شناخت قبلی داشتم همچنین مجموعه اپکس رتبه های برتر وتک بسیاری داشتند که نتایج خوبی گرفته بودند.

۴- شما از همان اول دانش آموز زرنگی بودید؟

بله از همان اول دانش آموز زرنگی بودم.

۵- چطور توانستید تراز و درصدتان را از همان اول افزایش و یا حفظ کنید؟

به نظر من رسیدن به یک تراز خوب هنر نیست بلکه حفظ آن مهم هست که واقعا خیلی هم سخت هست و فراز و نشیب بسیار زیادی در این راه وجود دارد. با تمرین و تلاش بیشتر میتوانید حفظش کنید

من معمولا دنبال تراز بیشتر نبودم و ترازم، اگرچه خوب یا بد بود، نه جو گیر و مغرور میشدم و نه نا امید و افسرده.

۶- از چه منابع و آزمون هایی برای درس زیست شناسی استفاده میکردید؟

به یک چیزی خیلی باید توجه کنید یک سری خیلی افراط میکنند و فقط به سمت آزمون های ازمایشی میروند درست هست که ازمون های آزمایشی تست های خیلی خوبی نسبت به منابع درسی دارند ولی مستلزم این هست که چندین منبع کار کرده باشید تا نتیجه خوبی بگیرید و به همین خاطر نباید در افراط باشیم .

من از کتاب های موسسه گاج و آی کیو و همچنین کتاب های خیلی سبز (تک پایه و جامع) استفاده کردم و راضی بودم. به نظر من کتاب های سه سطحی قلمچی هم خوب هستند باعث میشود با دید طراحان قلمچی بیشتر آشنا بشید.

من آزمون های قلمچی و ماز را خیلی دوست دارم ولی متاسفانه کیفیت سوالات ماز این اواخر خیلی پایین آمده ولی سوالات قلمچی خیلی خوب هستند و خوب خواهند ماند.

بنظر من میتوانید از آزمون های تک درس زیست شناسی هم استفاده کنید مثل آزمون های زیستاز که از سوال های خوبی برخوردار هستند

۷- نظرتان راجع به آزمون های اپکس و رمز موفقیت شما در این آزمون ها چی هست؟

با تمرین مستمر و شرکت در کلاس ها بصورت آنلاین و مداوم آزمون ها واقعا خیلی خوب هستن و از کیفیت خوبی برخوردارند و باعث میشود مدیریت زمان را به خوبی یاد بگیریم . سوالاتی که انتخاب میشوند کاملا سوالات روتین کنکور و یک گام بالاتر از کنکور هست، نه خیلی زیاد سخت که افسرده بشویم و نه خیلی راحت که همه ۱۰۰ درصد بزنند.

۸- در شرایط فعلی کلاس رو بصورت آنلاین شرکت میکنید یا آفلاین؟

طبیعتا کلاس آنلاین ، چرا که کلاس آنلاین خیلی مزیت دارد و مشکلات کلاس حضوری را ندارد از جمله رفت و
آمد. همچنین کلاس آنلاین باعث میشود اگر در شرایط سختی باشیم و مشکلی پیش آمده باشد، کلاس را کامل از دست ندهیم و بتوانیم از آفلاین کلاس استفاده کنیم.

۹- نحوه برنامه ریزی شما برای مطالعه درس ها به چه صورت هست و از مشاور تحصیلی کمک میگیرید؟

بله من مشاور دارم و اگر ایشان نباشد من نمیتوانم و کاملا وابسته هستم به مشاورم.

برنامه ریزی من بصورت هفتگی انجام می شود.

۱۰- نحوه مطالعه شما برای درس فیزیک به چه صورتی هست؟

درس فیزیک مستلزم تست زدن بسیار زیاد هست و نمیشود گفت با درس و درس نامه خواندن زیاد میشود به درصد خوبی رسید ولی باید باز تفریق نکنید و حتما درس نامه را بخوانید، حتی اگر لازم باشد چندین بار باید درس نامه هارا مطالعه کنید وحتما تست زیاد کار کنید.

یه موضوعی هم که متاسفانه دانش آموزان خیلی توجه نمی کنند مطالعه نکردن کتاب درسی هست. تمرینات دوره ای کتاب درسی و مطالب و حفظیات کتاب خیلی مهم هستند.

۱۱- نظر شما راجع به کلاس های فیزیک دکتر حاتم خانی چی هست؟

من از پایه یازدهم در کلاس ایشان شرکت کردم و در پایه دهم احساس میکردم مثل یک ربات ام  وکامل موضوع را بلد نبودم که یک مبحث به چه صورت هست و چرا جواب مسئله اینطوری پیدا میشود، در حالی که چون زیاد تست حل کرده بودم فقط با روال حل مسئله آشنا بودم و درک درستی از موضوع نداشتم.

سال یازدهم که در کلاس های ایشان شرکت کردم به وضوح قدرت کلاس های ایشان را دیدم.

ما یک فصل داشتیم به اسم مدار و خیلی مبحث چالشی برای من بود ولی دکتر حاتم خانی تدریسشان به نحوی بود که الان این مبحث جزو نقاط قوت من هست.

۱۲- با چه روشی سرعت تست زنی خودتان را افزایش دادید؟

در یک تایم مشخص تست زیاد زدن. مثلا اگر قرار بود در یک ساعت ۳۰ عدد تست بزنم ۴۵ عدد تست میزدم.

۱۳- بعد از برگزاری آزمون آزمون هارا چطور تحلیل میکنید؟

من دهم و تا اواسط یازدهم سوالاتی که غلط بودند و یا نزده ها و سوالاتی که نکته دار بودند را بررسی میکردم ولی از اواخر یازدهم شروع کردم کل آزمون را دوباره مینوشتم، چون غلط هایی که داشتم در این صورت به دلیل استرس نبوده و حتما باید آن مباحث را دوباره بخوانم.

کلیه ازمون هارا از اول دوباره مینویسم.

۱۴- یک خاطره خوب از کلاس های اپکس رو تعریف میکنید؟

من چون در مبحث مدار خیلی مشکل داشتم در یکی از کلاس های دکتر حاتم خانی سر جلسه، در مورد پیدا کردن مقاومت معادل و فرق بین اتصال موازی و متوالی را بررسی و تدریس می کردند که قبلا هیچ کتاب کمک درسی این موضوع را بررسی نکرده بود ، من احساس میکردم در رویا هستم چرا که واقعا یک مشکل خیلی وسیع از سوال هایی که نمیتوانستم حل کنم برطرف شده بود و یکی از بهترین خاطره های من هست.

۱۵- نقش خانواده در پیشرفت شما تا به الان به چه صورت هست؟

من از خانواده ام به خاطر تمامی زحماتشون متشکر هستم و ایجاد شرایط خیلی مهم و کمک کننده هست. من یک برادر کوچک تر از خودم دارم که شلوغ و پرجنب و جوش هست که با مهار و سرگرم کردنش به من خیلی کمک کردند.

۱۶- میانگین تست روزانه شما چه تعداد هست؟

دقیقا نمیشود گفت و بستگی دارد.من علاوه بر تعداد تست روی تحلیل تست بیشتر تمرکز دارم و سعی میکنم تعداد تست هم کم شده باشد حتما تحلیل را انجام دهم.بطور میانگین ۲۵۰ -۳۰۰ تست روزانه هست.

۱۷- مدیریت زمان و استراتژی شما در آزمون ها به چه صورتی هست؟

من هر سوالی را که دیدم بلد نیستم و یا سخت هست معمولا رد میشوم حتی من یادم هست این اواخر ازمون های قلمچی درس ریاضی اش خیلی سخت شده و من معمولا یک سوال میزنم و رد میشوم و بعدا برمیگردم و زیاد با این مشکل مواجه نیستم.

۱۸- به نظر خودتان در کدام یک از درس ها قوی تر هستید؟

طبیعتا فیزیک، چرا که از سوالات روتین ومنطقی برخوردار هست و چنان سوال چالشی طرح نمیشود.

۱۹- تا به الان چند درصد از خودتان راضی بودید؟

اگر یک بازه بین خیلی عالی و خیلی بد در نظر بگیریم بنظر من عالی بودم.

۲۰-بهترین کلاس برای پیشرفت شما باید چه ویژگی داشته باشد؟

در مرحله اول کلاس باید انلاین باشد من کاملا با کلاس حضوری مخالف هستم و برایم سخت هست. کلاس انلاین نباید تعداد زیادی دانش آموز داشته باشد و دبیرانش حتما رزومه و رتبه های خوبی داشته باشند و کلاس
پشتیبانی قوی داشته باشد.

۲۱- ساعت مطالعه تان به چه صورتی هست؟

دهم ویازدهم حدودا ۹ ساعت هست ولی دوازدهم به ۱۱ و ۱۲ وگاها ۱۳ ساعت رسید ولی باز بنظرم این موضوع شخصی هست چون رتبه ۶ کشوری داشتیم با ۹ ساعت موفق شده و رتبه ۱۵ کشوری داشتیم که ۱۴ ساعت مطالعه داشتند.

۲۲- برای مطالعه دروس از خلاصه نویسی استفاده میکنید؟

برای درس زیست شناسی و شیمی اصلا استفاده نمیکنم چون اعتقادی ندارم و همه جای کتاب مهم هست و امکان خلاصه نویسی نیست.

برای درس فیزیک برای دروس حفظیات چون مطالب کمی زیاد هست میتونیم استفاده کنیم

برای درس ریاضی هم چون مطالب پایه به پایه هست و یک سری فصول در هر سه پایه تکرار میشود و بهتر هست خلاصه نویسی داشته باشیم تا یک دید کلی داشته باشیم

۲۳- در یک جمله اپکس آنلاین رو تعریف کنید…

پله ای برای موفقیت و سکویی برای پرتاب

با ما تماس بگیرید

۰۴۱۶۲۶۶ - ۰۹۰۳۱۲۷۲۰۸۷
۰۹۱۴۲۳۸۹۸۵۳ - ۰۹۳۷۰۹۹۳۹۳۳
۰۹۱۲۰۸۷۹۳۵۰